BERNDSON Szkolenia
Szkolenie Pewność siebie w karierze zawodowejPewność siebie w karierze zawodowej - Nagrody

Kod produktu: upk

szkolenie
Pewność siebie w karierze zawodowej


Kariera zawodowa jest jak rozdanie w grze. Można ją wygrać także ze złymi kartami. Pewność siebie to Joker - potrafi zmienić oblicze gry i zadecydować o Twojej wygranej.

Mowa ciała jest w stanie błyskawicznie wpływać na odbiór osoby przez innych, stając się trampoliną do kariery zawodowej.

50% rekruterów już po 5 minutach rozmowy podejmuje decyzję o zatrudnieniu, bazując głównie na pierwszym wrażeniu.

Inwestorzy najczęściej finansują przedsięwzięcia osób pewnych siebie.

[ realizujemy szkolenia zarówno stacjonarne
jak i w formule Live Training ]

Live Training
to nie Webinar

To przede wszystkim Umiejętności,
a nie jedynie Wiedza

więcej »

SZKOLENIE OTWARTE

(Dla osoby)


Obecnie szkolenie jest niedostępne
w formie otwartej (dla osoby).

Jeśli interesuje cię to
szkolenie...

Szkolenie ZAMKNIĘTE

(Dla grupy)

Stacjonarne lub
Live Training »
szkolenie online

Liczba osób
  stacjonarne: 15 / 15
  online: 12 / 12
Miejsce:
  Online, dowolne

7 970 PLN netto

Opis szkolenia

Amy Cuddy, profesor Harvardu i słynna amerykańska Game Changers, napisała w swojej książce „Wstań!”, że wszystko, co dla nas najważniejsze, zaczyna się w ciele, a nie w umyśle - jak uważa większość z nas. To ciało prowadzi umysł, a nie na odwrót. William James, ojciec amerykańskiej psychologii, a przy tym wybitny filozof, pisał w 1884 r.: "Nie ma czegoś takiego jak czysta, bezcielesna emocja" - uznał, że nasze emocje wyrażają doznania naszych ciał. Można więc udawać emocje - i one w końcu zaistnieją.

Jednak by ta współpraca była możliwa, musisz być obecny. Tu i teraz. Musisz nauczyć się żyć teraźniejszością, intensywnie w niej uczestniczyć, nie oglądając się na innych, nie patrząc na siebie ich oczyma, nie roztrząsając, jak wypadł każdy Twój kolejny krok - twierdzi Cuddy. Jeśli się tego nie nauczysz, będziesz żył połowicznie, prześlizgując się przez czas, którego masz coraz mniej - i zawsze za mało.

Ludzie nie oceniają nas według wrażenia, jakie sądzimy, że na nich wywieramy, lecz według tego, jak bardzo wierzymy w to, co w danej chwili robimy i mówimy. Według tego, na ile jesteśmy zaangażowani, czy przedstawiamy to z pasją, czy może pospiesznie i lękliwie odwalamy niczym pańszczyznę. Wrażenie, jakie wywieramy na innych dzięki tym elementom, działa nawet skuteczniej, niż nasze kompetencje, gdyż autentycznej obecności nie sposób udawać.

Chcesz być przekonujący i prawdziwy? Odpuść dystans i wycofanie - radzi Amy Cuddy. Obecność pojawia się zawsze wtedy, gdy czujesz się pewny siebie i silny. Oznaki tego widać już na pierwszy rzut oka: Twoje ruchy, postawa, wyraz twarzy zaczynają pasować do Twoich emocji i tego, co mówisz. Zamiast napięcia czujesz spokój.

Cuddy pierwsza znalazła dowody na to, że "udawanie" dominującego języka ciała może dać nam poczucie władzy. Nie, nie stajesz się przez to kimś innym, czy lepszym. Po prostu odblokowujesz siebie, wydobywasz cały swój potencjał, kreatywność i talenty. Jesteś obecny!

Szkolenie pokaże Ci, jak czuć się pewnie w swoim ciele. Dowiesz się, jak wytrenować pewność siebie, aby stała się trampoliną dla Twojej kariery zawodowej.

Program szkolenia


I. BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE POPRZEZ PRACĘ Z CIAŁEM


Gdy masz poczucie władzy - rośniesz. Zajmujesz więcej miejsca. Wypinasz pierś. Unosisz brodę. Ściągasz łopatki. Prostujesz się. Rozstawiasz nogi i unosisz ręce. Samego siebie postrzegasz jako wyższego, niż jesteś w rzeczywistości. Innych pomniejszasz. Emanacją władzy jest też sposób chodzenia. Chodząc władczo, stawiamy dłuższe kroki, wykonujemy też więcej ruchów rękami i pionowych ruchów głową. Władimir Putin, skądinąd niewysoki, poruszając się swoim charakterystycznym, rozkołysanym krokiem, manifestuje władzę.

Każda zmiana stanu emocjonalnego, jak stres, złe samopoczucie, podniecenie czy radość uwidacznia się w gestykulacji i ruchach ciała. Nauka około stu gestów i pozycji gwarantuje nam lepsze relacje z ludźmi, wzmacnia pewność siebie, a także minimalizuje ryzyko stania się ofiarą oszustwa.

 • Znaczenie 100 niezbędnych gestów i pozycji mowy ciała.
 • Rozkodowanie zachowań m.in. rąk, nóg i tułowia.
 • Samoświadomość, czyli zapoznanie się z własną mową ciała i jej przekazem.
 • Na co zwracać uwagę we własnym zachowaniu?
 • Oznaki kłamstwa w mowie ciała.
 • Analiza przypadków/historii uczestników szkolenia.

II. PEWNOŚĆ SIEBIE WYRAŻONA W GŁOSIE I SPOSOBIE MÓWIENIA


Sposób mówienia człowieka pewnego siebie też się wyróżnia. Czując się panem czasu, ktoś taki częściej inicjuje rozmowę, mówiąc przy tym wolniej i robiąc częstsze przerwy. Pewny siebie, nie obawiasz się, że rozmówca ci przerwie. W ten sposób tylko zyskujesz, bo wolniejsze mówienie zwiększa szanse na to, że zostaniesz wyraźnie usłyszany i właściwie zrozumiany.

Ton Twego głosu jest przy tym zwykle niższy, niż osoby niepewnej siebie i bezsilnej - to lęk i poczucie zagrożenia powodują, że mówimy piskliwie. Powolne mówienie niesie "taki sam efekt sprzężenia zwrotnego między ciałem a umysłem, jak ekspansywne postawy ciała", co w serii badań udowodniły Lucia Guillory i Deborah Gruenfeld z Uniwersytetu Stanforda.

 • Ton i barwa głosu, a nasz odbiór społeczny.
 • Ćwiczenia wzmacniające pewność siebie w głosie.
 • Język perswazji.
 • Jak mówić, by nas słuchano.
 • Umiejętność zadawania pytań, w celu wydobycia informacji.

III. INTELIGENCJA EMOCJONALNA W SŁUŻBIE KARIERY ZAWODOWEJ


Mowa ciała, mimika twarzy oraz ekspresje mimiczne są kluczem do inteligencji emocjonalnej (IE). Prawidłowe rozpoznawanie emocji na twarzy u innych powoduje lepsze zrozumienie drugiej osoby – jej nastrojów i potrzeb. Dlatego ludzie z wyższym ilorazem IE lepiej radzą sobie w kontaktach z klientami oraz w życiu zawodowym. Inteligencja niewerbalna wpływa na:

 • pracę zespołową i motywację
 • zarządzanie zespołem oraz talentami
 • radzenie sobie ze stresem
 • rozpoznanie potrzeb rozmówcy i jego samopoczucie

Udowodniono, że już kilka godzin treningu mowy ciała i mikroekspresji powoduje wzrost inteligencji emocjonalnej o 10%.

 • Wprowadzenie do ekspresji mimicznych – jak rozpoznawać podstawowe emocje?
 • Trening rozpoznawania mikroekspresji – złości, wstrętu, pogardy, smutku, zaskoczenia, strachu i szczęścia oraz ich odmian.
 • Znaczenie panowania nad własnymi emocjami oraz mimiką.
 • Sposoby reagowania na negatywne emocje widoczne u rozmówcy.
 • Wykorzystanie ekspresji mimicznych w wykrywaniu kłamstwa.
 • Oznaki kłamstwa wypisane na twarzy.

IV. WYSTĄPIENIA PUBLICZNE


Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to powiedzenie w dużej mierze dotyczy samego ubioru. Ubraniem można sobie dodać pewności siebie lub ją odebrać. Na podstawie rzeczy, które zakładamy, ludzie oceniają nasz status społeczny, gust, zawód czy charyzmę. Liczy się krój, kolor oraz swoboda noszenia.

Obserwując twarz, emocje, ton głosu, mowę ciała, sylwetkę, napięcia w ciele, ubiór oraz sposób poruszania się słuchacz wyrabia sobie błyskawiczną opinię na nasz temat. Warto dowiedzieć się, jak jesteśmy odbierani i jak możemy to zmienić.

 • Jakie sygnały wysyłamy swoim wyglądem?
 • Jak możemy zmienić nasz odbiór społeczny?
 • Zasady formalnego stroju dla mężczyzn i kobiet.
 • Profesjonalny wizerunek a fryzura i makijaż.
 • Jak dobierać strój do sylwetki?
 • Analiza wyglądu uczestników.


Konsultacje indywidualne – dla chętnych

W trakcie lub po szkoleniu proponujemy konsultacje indywidualne dla chętnych. Zainteresowany uczestnik, oprócz feedbacku w trakcie, otrzyma indywidualną konsultację z trenerem w cztery oczy. Podczas rozmowy omówione zostanie pierwsze wrażenie, jakie robi każdy z uczestników, a także jego mocne i słabe strony odnośnie komunikatów niewerbalnych. Dzięki informacji zwrotnej można pracować nad pewnością siebie. W czasie konsultacji zwracana jest szczególna uwaga na mowę ciała, mimikę twarzy, głos oraz sposób mówienia. Taka forma pozwala na poruszenie delikatniejszych kwestii, które nie są omawiane na forum, a także umożliwia skuteczne wdrożenie rozwiązań i zmian w zachowaniu uczestnika – skutkując zwiększeniem pewności siebie.

Method Balance TM

Metody pracy stosowane podczas szkolenia:
Symulacje i case study

Symulacje i case study

Gry + Symulacje

Gry + Symulacje

Scenki, odgrywanie ról

Scenki, odgrywanie ról

Ćwiczenia indywidualne

Ćwiczenia indywidualne

Ćwiczenia grupowe

Ćwiczenia grupowe

Dyskusje moderowane

Dyskusje moderowane

Testy, kwestionariusze

Testy, kwestionariusze

Coaching

Coaching

Prezentacje

Prezentacje

Burza mózgów

Burza mózgów

Zadania indywidualne

Zadania indywidualne

Informacje dodatkowe

AGENDA

Szkolenia Otwarte - LIVE TRAINING
[Online]
3 dni * 4h - ÷

Szkolenia Otwarte - STACJONARNE
[Warszawa, Kraków, Poznań]
2 dni * 8h - ÷

Szkolenia Zamknięte
[Live Training i Stacjonarne]
Agenda ustalana indywidualnie

CENA SZKOLENIA OBEJMUJE

 • materiały szkoleniowe
 • dyplom ukończenia szkolenia
 • pomoc i konsultacje po szkoleniu
 • obiady i przerwy kawowe (Szkolenia Otwarte w formule Stacjonarnej)

SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

 • Forma grupowa szkolenia daje możliwość dostosowania go zarówno do oczekiwań szkolonej grupy, jak i do potrzeb organizacji.
 • Możecie Państwo skorzystać z opcji badania potrzeb szkoleniowych na różnych stopniach zaawansowania.
 • W przypadku formy grupowej macie Państwo wpływ na kształt programu szkolenia i dobór stosowanych metod - elementy te są z Państwem indywidualnie konsultowane.
 • Szkolenie w opcji grupowej może zostać wzbogacone o dodatkowe elementy, jak chociażby: coaching, indywidualny feedback od Trenera/Eksperta, czy follow up.
 • W tym wariancie szkolenia to Państwo decydują o jego terminie i miejscu, gdzie się odbędzie.
 • Szkolenie może być prowadzone przez dwóch Trenerów/Ekspertów.
 • W tej opcji macie Państwo możliwość przeszkolenia jednocześnie nawet kilkuset osób - dysponujemy szeroką grupą Trenerów/Ekspertów o identycznym poziomie merytorycznym i warsztatowym.

Skontaktuj się z nami

Chętnie porozmawiamy lub spotkamy się osobiście czy online,
by doradzić najlepsze rozwiązania.

Czekamy na Twoje pytania i tematy, w których możemy pomóc.

Gwarantujemy przygotowanie wyjątkowego projektu szkoleniowego
lub pomoc w wyborze szkolenia otwartego.


Napisz: